Asa am scapat de tartru si mi-am curatat singura dintii acasa, in doar o saptamana! Niciodata nu i-am avut atat de albi! Uite ce am baut in fiecare dimineata
Tartrul este unul dintre principalele motive din cauza caruia apar cariile.
Inlaturarea lui se poate face prin periaj, insa chiar si asa dintii nu raman complet curatati, iar acest lucru duce la aparitia problemelor.
Exista insa o solutie simpla si eficienta cu ajutorul careia puteti rezolva aceasta problema chiar din confortul proprie case. In plus, este si ieftina.
Aveti nevoie de o lingurita de bicarbonat de sodiu, o lingurita de suc de aloe vera, jumatate de lingurita de sare si jumatate de ceasca de apa oxigenata.
Amestecati toate aceste ingrediente intr-o cana dupa care faceti gargara timp de 20 de minute cu amestecul rezultat. Ulterior periati. Repetati procedeul o data pe zi.
Veti observa primele rezultate inca din prima saptamana, iar dupa a doua saptamana deja dintii vor fi curatati aproape complet.
– Mamă, diseară nu dorm acasă. – Aoleu! Dar unde dormi, puiule? – Dorm la una. – Nu îmi vine să cred ce spui. Așa te-am crescut eu? – Mamă, am 40 de ani! – Hai acasă, că îți face mama piure cu copănel. – Și cu sosuleț? – Și […]